Mirosław Uziembło

prawnik - Menedżer

Prezes Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, absolwent wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu. Od 2018 roku aplikant radcowski przy OIRP w Toruniu.
[Więcej >>>]

Zwolnienie z ZUS za grudzień

Mirosław Uziembło08 stycznia 2021Komentarze (0)

WAŻNE! Od 1 lutego będzie można składać wnioski o zwolnienie z zus za grudzień oraz styczeń!

Duża część gospodarki zamknięta kolejny miesiąc, a z poprzednich wydarzeń jakby wnioski nie zostały wyciągnięte. Nie milkną echa późnego ogłoszenia zwolnień z opłacania składek zus za listopad, a już zbliża się termin płatności składek grudniowych. Niestety zwolnienie z zus za grudzień, póki co wydaje się tematem, którym rządzący nie zaprzątają sobie głowy.

W związku z powyższym, Zakład Ubezpieczeń Społecznych mając związane ręce będzie oczekiwał działań ze strony przedsiębiorców. Wyjścia są dwa:

  1. opłacenie składek w terminie, a po informacji, że zwolnienie z zus za grudzień jest możliwe, wystąpienie o zwolnienie i zwrot wpłaconych składek, lub
  2. złożenie wniosku o odroczenie terminu płatności (WNIOSEK RDU) składamy go poprzez portal pue.
10 i 15 stycznia to termin płatności składek

WAŻNE!
Istnieją dwa wnioski o odroczenie terminu płatności RSO oraz RDU. Branże mające trudności w związku z COVID i oczekujące na zwolnienie m.in. te spełniające warunek PKD składają wniosek RDU. Wniosek RDU to Wniosek o ulgę bez opłaty prolongacyjnej (odroczenie lub rozłożenie na raty) na podstawie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Zwolnienie z zus za grudzień – kiedy

Rada Ministrów, może w drodze rozporządzenia wydłużyć okres zwolnienia z tytułu nieopłaconych składek, jak również objąć pomocą także kolejne/inne branże, jeżeli będzie tego wymagała sytuacja. Taka forma daje poczucie, że wydłużenie okresu zwolnienia to tylko kwestia formalności, na którą przedsiębiorcy jednak muszą czekać do ostatniej chwili.

Za 3 tygodnie mijają terminy składania wniosków o pomoc z tarczy 6.0

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz mi swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej.

Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Doradca Prawny Mirosław Uziembło. Twoje dane osobowe będą przeze mnie przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz moją pocztę e-mail. Nie będę ich przechowywać dłużej niż przez 1 miesiąc – po tym okresie zostaną usunięte.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do mnie z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: prawnikdlakonsumenta@gmail.com Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: