Mirosław Uziembło

prawnik - Menedżer

Prezes Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, absolwent wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu. Od 2018 roku aplikant radcowski przy OIRP w Toruniu.
[Więcej >>>]

Wniosek o upadłość konsumencką – formularz

Mirosław Uziembło16 października 2018Komentarze (0)

Droga do ogłoszenia upadłości konsumenckiej nie jest skomplikowana. Pierwszym krokiem jaki musisz podjąć jest przede wszystkim zrozumienie, że to właściwy kierunek, w którym powinieneś podążyć by rozwiązać swoje problemy. Jeśli nadal masz wątpliwości >>w tym wpisie<< opisywałem przykładowe okoliczności, w których osoba zadłużona powinna zdecydować się na ten krok. Drugi krok to wniosek o upadłość konsumencką. Wniosek, który od kilku lat składa się na określonym formularzu.

Formularz możesz znaleźć tutaj. Istotnym jest by trzymać się wyznaczonego wzoru oraz skrupulatnie dochować wszelkich wymogów formalnych. W przypadku ich niedopełnienia Sąd wezwie Cię do uzupełnienia braków w terminie tygodniowym.

Wniosek o upadłość konsumencką podlega opłacie sądowej w kwocie 30 zł. Przygotowany wniosek wraz z dowodem uiszczenia opłaty sądowej należy złożyć w odpowiednim sądzie. Aktualną listę sądów rozpatrujących sprawy upadłościowe znajdziesz na tej stronie.

Jak wypełniać wniosek o upadłość konsumencką?

Wniosek musi być czytelny, najlepiej jeśli będzie wypełniony w programie komputerowym, a następnie wydrukowany. To pozwoli uniknąć wszelkich niedomówień i zniweluje ryzyko, że Sąd błędnie odczyta Twoje wyjaśnienia. Niedopuszczalne jest nanoszenie poprawek na gotowy wniosek. Jeśli chcesz coś zmienić każdorazowo na nowo musisz wypełnić daną stronę. Wszystkie rubryki we wniosku przeznaczone do wypełnienia muszą zostać uzupełnione. Z kolei pola, które nie dotyczą Twojej sprawy powinieneś przekreślić. Zaś sam wniosek musi być przez osobę wnoszącą wniosek czytelnie podpisany.

Z czego składa się wniosek o upadłość konsumencką?

Wniosek o upadłość konsumencką posiada 10 głównych elementów m.in. dane identyfikacyjne dłużnika, żądanie wniosku, uzasadnienie i załączniki. Szczegółowo opisałem je w poniższym wpisie:

Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Wniosek choć wydaje się prosty, może przynieść wiele trudności. W razie pytań zachęcam do kontaktu. Błędne uzasadnienie wniosku może spowodawać, że Sąd oddali wniosek o upadłość konsumencką. W efekcie tego praktycznie przez 10 lat nie będzie możliwości uzyskania oddłużenia.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz mi swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej.

Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Doradca Prawny Mirosław Uziembło. Twoje dane osobowe będą przeze mnie przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz moją pocztę e-mail. Nie będę ich przechowywać dłużej niż przez 1 miesiąc – po tym okresie zostaną usunięte.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do mnie z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: prawnikdlakonsumenta@gmail.com Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: