Mirosław Uziembło

prawnik - Menedżer

Prezes Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, absolwent wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu. Od 2018 roku aplikant radcowski przy OIRP w Toruniu.
[Więcej >>>]

Upadłość konsumencka w Toruniu

Mirosław Uziembło24 maja 20183 komentarze

Jeśli szukasz pomocy i informacji odnośnie upadłości konsumenckiej skontaktuj się z nami poprzez formularz. Tymczasem przeczytaj o tym jak wygląda upadłość konsumencka w Toruniu.

Udało mi się dotrzeć do kilku statystyk związanych z upadłością konsumencką nie tylko w w województwie, ale również w samym Toruniu.
Kilka postów temu mogliście przeczytać o tym ile upadłości konsumenckich zostało ogłoszonych w Polsce w 2017 roku. Jak wyglądają te liczby teraz? Jak rozwija się upadłość konsumencka w Toruniu?

Tak prezentują się statystyki za rok 2017:

Codziennie jedna upadłość

Do 30 kwietnia 2018 r. w Monitorze Sądowym i Gospodarczym opublikowano 2119 ogłoszeń o upadłości konsumenckiej.

To dokładnie 250 ogłoszonych upadłości konsumenckiej więcej w stosunku do takiego samego okresu w roku poprzednim. Liczby te cieszą i pokazują, że temat oddłużenia zyskuje na rozgłosie i popularności. Dzięki czemu coraz większa liczba osób ma szansę na życie bez balastu w postaci zadłużenia.

Upadłość konsumencka w Toruniu można powiedzieć, że dopiero „raczkuje”. Z danych udostępnionych mi przez COIG wynika, że do 30 kwietnia w naszym mieście ogłoszono jedynie 21 upadłości, przy 138 dla województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Ciekawszymi liczbami zdają się być wyniki zeszłoroczne dla naszego miasta. Przy 346 upadłościach osób fizycznych w województwie upadłość konsumencka w Toruniu została ogłoszona „jedynie ok. 55 razy (dane adresowe dostępne są dla 85% wniosków). 

Czy tak niska liczba przypadków w jakich jest ogłaszana upadłość konsumencka w Toruniu może prowadzić do wniosku, że w naszym mieście trudniej jest uzyskać oddłużenie niż w innych położonych na terenie województwa?

Może na poprawę tych statystyk wpłynie wprowadzenie jeszcze bardziej liberalnych przepisów, o których możecie przeczytać tutaj oraz tutaj.

fot. Mateusz Mendyka RECity

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojciech Rudzki 27 maja, 2018 o 16:52

No cóż do składania wniosków w Toruniu nie zachęca pewnie „skuteczność” rozpoznawania tych wniosków.

Odpowiedz

Mirosław Uziembło 28 maja, 2018 o 13:18

Być może coś w tym jest, jeśli uda mi się uzyskać statystyki odnośnie złożonych wniosków chętnie się nimi podzielę!

Odpowiedz

Stefania 21 maja, 2020 o 19:18

Bardzo proszę o pomoc mam ogromne długi 3 małych dzieci nie pracuje a długu nie spłacam od 2 lat kwota jest ogromna błagam o pomoc

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz mi swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej.

Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Doradca Prawny Mirosław Uziembło. Twoje dane osobowe będą przeze mnie przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz moją pocztę e-mail. Nie będę ich przechowywać dłużej niż przez 1 miesiąc – po tym okresie zostaną usunięte.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do mnie z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: prawnikdlakonsumenta@gmail.com Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: