Mirosław Uziembło

prawnik - Menedżer

Prezes Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, absolwent wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu. Od 2018 roku aplikant radcowski przy OIRP w Toruniu.
[Więcej >>>]

O mnie

Nazywam się Mirosław Uziembło. Jestem absolwentem wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jak również Wydziału Finansów i Rachunkowości Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. W 2021 roku ukończyłem aplikację radcowską przy OIRP w Toruniu.

Prawie od początku studiów łączyłem naukę z pracą, co wyostrzyło mój charakter i silną wolę. Przez pracodawców zawsze byłem uznawany za sumiennego i rzetelnego pracownika. Dokładnie w ten sposób pragnę współpracować z osobami, które potrzebują pomocy prawnej.

Jako prawnik i ekonomista koncentruję się na kwestiach dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Swój zapał do pracy i chęć pomocy pragnę przeznaczyć na wsparcie dla przedsiębiorców, którzy co krok trafiają na trudności związane z zawiłymi przepisami prawnym. Od początku pandemii służę pomocą osobom, które się do mnie zgłaszają.

Moja pomoc nie ogranicza się do zagadnień związanych z pandemią. Wsparcie dla przedsiębiorców traktuję, szeroko począwszy od formułowania pism i założenia działalności, przez jej prowadzenie, a także zakończenie. Zakończenie, które nie zawsze jest dobrowolne. W związku z tym zainteresowałem się tematyką upadłości konsumenckiej. Choć nazwa ta na początku nie brzmi zbyt optymistycznie, jest szansą na nowy start dla wielu osób. Upadłość konsumencka jest wyjątkową procedurą, gdzie poza wiedzą prawniczą przydają się chłodne i analityczne spojrzenie na sytuację oraz jednocześnie empatia i zrozumienie dla zadłużonego.