Mirosław Uziembło

prawnik - Menedżer

Prezes Fundacji Pomocy Twoja Latarnia, absolwent wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz Wydziału Finansów i Rachunkowości WSB w Toruniu. Od 2018 roku aplikant radcowski przy OIRP w Toruniu.
[Więcej >>>]

Liczba bankrutów w Toruniu podwoiła się!

Mirosław Uziembło15 października 2018Komentarze (0)

Koniec wakacji to dobry moment na kolejne podsumowanie w jaki sposób rozwija się upadłość konsumencka w Toruniu. Podobne statystyki przybliżałem tutaj na początku maja. Znajdziesz je w tym wpisie:

Upadłość konsumencka w Toruniu

Ten rok ma szanse być rekordowym pod względem ilości ogłoszonych upadłości w naszym województwie. 

Do 30 kwietnia w województwie ogłoszono upadłość konsumencką w stosunku do 138 osób. Według najświeższych danych na dzień 30 września liczba ta wzrosła do 347. Liczba ta robi wrażenie, zwłaszcza że do końca roku pozostały 3 miesiące, a liczba upadłości już pobiła zeszłoroczny wynik tj. 346, zaś do najwyższego wyniku z 2016 r. brakuje jedynie 58 upadłości.

fot. Mateusz Mendyka RECity

Upadłość konsumencka Toruń

Statystyki dla naszego miasta już nie nastrajają takim optymizmem. W stosunku do danych z 30 kwietnia liczba upadłych podwoiła się z 21 do 42 ogłoszonych upadłości. Biorąc pod uwagę, że jest to okres raptem 5 miesięcy, wynika że co miesiąc 4 osoby uzyskiwały oddłużenie. Przy takim tempie zeszłoroczny wynik (55 upadłości) nie wydaje się zagrożony.

Powyższe liczby skłaniają ku myśli, że w Toruniu trudno jest uzyskać oddłużenie, a Sędziowie rozpatrujący wnioski są w stosunku do nich bardzo wymagający. Dlatego też przed złożeniem wniosku warto zastanowić się nad współpracą z prawnikiem, który pomoże sporządzić dokładny i skrupulatny wniosek. Taka współpraca wiąże się również z przygotowaniem dłużnika do postępowania przed sądem i jego reprezentacji. O tym dlaczego warto zdecydować się na pełnomocnika wspominałem w poniższym wpisie:

Pełnomocnik w upadłości konsumenckiej – czy warto?

Dane udostępnione przez COIG.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Publikując komentarz przekazujesz mi swoje dane osobowe, w tym imię i nazwisko, pseudonim, numer IP, swój adres e-mail i ewentualnie adres strony internetowej. Podanie tych danych jest dobrowolne, ale bez ich przekazania nie będę mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Widoczny na stronie będzie wyłącznie podpis, data opublikowania komentarza oraz ewentualnie adres podanej przez Ciebie witryny internetowej.

Administratorem Twoich danych osobowych stanie się Doradca Prawny Mirosław Uziembło. Twoje dane osobowe będą przeze mnie przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szanuję Twoją prywatność – Twoje dane nie będą przekazywane do innych podmiotów, za wyjątkiem podmiotu obsługującego niniejszy formularz oraz moją pocztę e-mail. Nie będę ich przechowywać dłużej niż przez 1 miesiąc – po tym okresie zostaną usunięte.

W każdym czasie możesz się również zwrócić do mnie z żądaniem sprostowania, usunięcia swoich danych, sprzeciwu wobec przetwarzania, przeniesienia do innego podmiotu lub ograniczenia ich przetwarzania – wystarczy, że napiszesz wiadomość na adres: prawnikdlakonsumenta@gmail.com Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b rozporządzenia ogólnego o przetwarzaniu danych osobowych (RODO). Jeżeli według Ciebie Twoje dane są przetwarzane nieprawidłowo, masz prawo złożenia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: